بازار برنج ایران | مرکز خرید، فروش و قیمت گذاری برنج داخلی-خارجی

بلند قدترین برنج دنیا

کد: 1    تاریخ: جمعه، ۹ شهريور ۱۳۹۷ - ساعت ۲۱:۴۹:۳۲    بازدید: 218

برنج باسماتی پاسا 1121 یکی از گونه های مشتق شده از فرآیند هیبریداسیون و در طی پروسه ای طولانی به عمل آمده است. انواع برنج باسماتی توسط پامداسیری، ویجی پالسینگ و آشوک کامر سریال دانش آموز خود را توسعه داده شده است. این نوع برنج به دلیل طول دانه های بلند آن شناخته می شود که می تواند به اندازه 2.8 میلی متر در دانه های خام برسد، بلندترین برنج شناخته شده در جهان می باشد. برنج 1121 درصد ری بالایی دارد که ۲ تا 2.5 برابر است یعنی اندازه برنج پخته ‌شده حدودا تا 2 سانتی متر هم می رسد. برنج 1121 هنگامی که پخته می‌شود، به صورت چسبناک نمی‌شود، و دارای ارزش غذایی بالایی است.
برنج باسماتی 1121 توسط موسسه تحقیقات کشاورزی هند توسعه یافته و برای کشت تجاری در سال ۲۰۰۳ آزاد شد. تا سال ۲۰۰۷،انواع مختلفی از برنج باسماتی در میان کشاورزان به طور گسترده‌ای محبوب شده، بطوری که باسماتی پاسا ۱۱۲۱ در مقایسه با برنج باسماتی دانه بلند سنتی، نیاز به آب کمتری دارد و در میزان بالاتری تولید می شود.

بلند قدترین برنج دنیا

از سال 2013، برنج باسماتی 1121  در بیش از 84 درصد کل مناطق باسماتی در پنجاب، 78  درصد در اوتار پرادیش غرب، 68 درصد در هاریانا، 30 درصد در  آتارخند، 8 درصد در جامو و کشمیر و بیش از هزاران هکتار در تپه ایالت هیمچال پرادیش ریز کشت رفته است. برنج باسماتی 1121 ارزش صادراتی بالایی دارد.

 

جهت ارتباط از قسمت تماس با ما، پیام خود را ارسال کنید.

بازار برنج

نمایندگی فروش

  • موردی یافت نشد. بازار برنج ایران

برنج فروشی

مرکز خرید

  • موردی یافت نشد. بازار برنج ایران
Tool tip