بازار برنج ایران | مرکز خرید، فروش و قیمت گذاری برنج داخلی-خارجی

برنج از کجا آمده است

کد: 157    تاریخ: دوشنبه، ۲۶ شهريور ۱۳۹۷ - ساعت ۱۴:۱۵:۵۰    بازدید: 161

- تاریخچه پیدایش برنج

- تاریخچه برنج اولیه

- برنج از کدام سرزمین آمده است

- افسانه پیدایش برنج


برنج برای زمان های طولانی بیش از هر غذای دیگری، غذای بسیاری از مردم بوده است. از 2500 قبل از میلاد برنج در کتاب های تاریخی به عنوان یک منبع غذایی و همچنین یک سنت تاریخی ثبت شده است. کشت برنج از چین و مناطق اطراف آن شروع و تا کل مناطق سریلانکا و هند گسترش یافت. سپس کشت برنج به یونان و مناطق مدیترانه منتقل شد. برنج در سراسر جنوب اروپا و تا برخی از کشورهای شمال آفریقا نیز گسترش یافت. از اروپا برنج به جهان جدید آورده شد. برنج از پرتغال به برزیل و از اسپانیا به آمریکای مرکزی و جنوبی انتقال یافت.
به علت قابلیت انعطاف پذیری گیاه برنج، برنج می تواند در بسیاری از نقاط جهان کشت شود. برنج می تواند در شرایط بیابانی عربستان سعودی، در تالاب آسیای جنوب شرقی که اغلب ما با آنها آشنا هستیم، رشد کند.
دو نوع برنج به عنوان محبوب ترین نوع برنج در حال کشت هستند. Oryza sativa و Oryza glaberrima  که از این دو نوع بیشتر برنج نوع Oryza sativa کشت می شود. در زمانهای اولیه در مناطقی از آسیا برنج شروع به کشت شده و در حال حاضر در تمام قاره ها به جز قطب جنوب کشت می شود.
در حال حاضر برنج به علت اینکه در شرایط  گوناگون آب و هوایی قادر به رشد است یکی از اصلی ترین غذاهای مردم جهان به شمار می رود.

برنج از کجا آمده است

برنج و افسانه ها

برنج بخشی جدایی ناپذیر بسیاری از فرهنگ هاست. در میانمار، مردم بسیاری  از مرکز زمین به همراه دانه های برنج به کشورهای دیگر فرستاده شدند که حیات کاملی در آنجا حکمفرما بود و برنج به خوبی رشد می کرد. در بالی، لرد ویشنوا باعث تولد دوباره ای به برنج شد و خدایگان ایندرا کاشت برنج را به مردم آموزش داد. و در چین برنج هدیه حیوانات است. افسانه ها می گوید پس از یک سیل فاجعه بار، تمام گیاهان نابود شدند و هیچ غذایی در دسترس نبود. روزی سگی که در زمین های زراعی مردم می دوید دانه های برنجی که از به دمش چسبیده بود را روی زمین ریخته است. مردم دانه ها را کشتند، برنج رشد کرد و توسعه یافت و گرسنگی ناپدید شد. همه این داستان ها و داستان های دیگر برنج را به عنوان غذای بنیادی و اساسی دانسته اند و مردم نسلها این افسانه ها را باور دارند.

گیاه برنج

برنج، یکی از اعضای خانواده پوآسی(Poaceae)، و  یکی از سه محصول اصلی در جهان است و دارای انواع مختلف است. مردم از برنج برای تهیه اسنک ها، دسرها، غذاهای اصلی، نوشیدنی های الکلی و غذاهای مخصوص برای مراسم مذهبی استفاده می کنند. به عنوان یک منبع تغذیه، برنج دارای کربوهیدرات فراوان است و مواد نیتروژنی و چربی کمی دارد. برای میلیون ها نفر، برنج 3/4 کل رژیم غذایی را شامل می شود. دانشمندان در نگاه به آینده، در حال کار بر روی یک تکنیک برای به حداکثر رساندن تولید سالیانه محصول در یک زمین مشخص به منظور افزایش بهره وری کشت برنج برای تامین برنج مورد نیاز جمعیت جهان هستند.// تهیه شده در تیم بازار برنج ایران

 

جهت ارتباط از قسمت تماس با ما، پیام خود را ارسال کنید.

بازار برنج

وبلاگ

برنج فروشی

مرکز خرید

  • موردی یافت نشد. بازار برنج ایران
Tool tip