بازار برنج ایران | مرکز خرید، فروش و قیمت گذاری برنج داخلی-خارجی

مقدمه ای بر برنج

کد: 2    تاریخ: شنبه، ۱۰ شهريور ۱۳۹۷ - ساعت ۰۱:۰۱:۲۱    بازدید: 99

برنج دانه بلند چیست؟

برنج دانه بلند معمولا بین 7 تا 9 میلیمتر بلندی دارد. این نوع برنج وقتی طبخ می شود به صورت مجزا و کرکی شکل می شود. این برنج معمولا بصورت غذای اصلی و سالاد و غذاهای مکمل مصرف می شود. محبوبترین نوع این برنج، برنج باسماتی و برنج جاسمین است.

مقدمه ای بر برنج

برنج دانه متوسط چیست؟

این نوع برنج در غذاهایی مثل غذاهای ایتالیایی، پودیگ و دسرها استفاده می شود. برنج های دانه متوسط معمولا بافت و شکل خود را در هنگام پخت حفظ می کنند. طول این نوع برنج در حدود 5 تا 6 میلیمتر است.

مقدمه ای بر برنج

برنج دانه کوتاه چیست؟

برنج های دانه کوتاه دانه های پرچرب و گرد که معمولا در حدود 4 تا 5 میلیمتر طول و 2 میلیمتر ضخامت دارد سرشار از نشاسته است و دارای انواع مختلفی می باشد. برنج دانه کوتاه بهترین انتخاب برای پخت غذای سوشی ژاپنی است چون در زمان پخت بافت چسبنده ای دارد.

مقدمه ای بر برنج

برنج قهوه ای چیست؟

برنج قهوه ای در سایز بلند، متوسط و کوتاه یافت می شود. اصلی ترین تفاوت برنج قهوه ای با برنج سفید این است که وقتی غلاف این برنج گرفته می شود لایه هایی از برنج به همراه سبوس برنج در هسته برنج باقی می ماند. برنج قهوه ای 100% از خانواده برنج و سالمتر از برنج سفید می باشد. برنج قهوه ای کمی جویدنی و طعم دلپذیری دارد.

مقدمه ای بر برنج

برنج باسماتی چیست؟

برنج باسماتی برنجی دانه بلند است که بخاطر طعم دلپذیر و بوی معطر آن شناخته شده است. این برنج که بصورت سنتی در غذاهای هندی استفاده می شود و عمدتا در هند و پاکستان و حومه های هیمالیا کشت می شود.

مقدمه ای بر برنج

برنج جاسمین چیست؟

برنج جاسمین مانند باسماتی یک برنج دانه بلند و باریک است، این برنج با برنج باسماتی فرق داردو عموما غذای مردم آسیای جنوب شرقی آسیا و چین می باشد. این برنج اصالتا تایلندی است.

مقدمه ای بر برنج

برنج وحشی چیست؟

برنج وحشی گونه های گیاهی مختلفی نسبت به برنج های مختلفی که در بالا ذکر شد دارد. برنج وحشی بیشتر در امریکای شمالی رشد می کند دانه های این نوع برنج رنگ های مختلفی از قهوه ای روشن تا مشکی دارد.

مقدمه ای بر برنج

 

جهت ارتباط از قسمت تماس با ما، پیام خود را ارسال کنید.

بازار برنج

نمایندگی فروش

  • موردی یافت نشد. بازار برنج ایران

برنج فروشی

مرکز خرید

  • موردی یافت نشد. بازار برنج ایران
Tool tip