بازار برنج ایران | مرکز خرید، فروش و قیمت گذاری برنج داخلی-خارجی

برنده بهترین برنج جهان از نگاه تایلند

کد: 21    تاریخ: دوشنبه، ۱۲ شهريور ۱۳۹۷ - ساعت ۱۸:۱۸:۵۴    بازدید: 448

دارام رول - و برنده بهترین برنج جهان است (که منشا آن تایلند است)

به نقل از نشریات تایلندی، در رقابت سالانه برنج که به نام بهترین برنج جهان نامگذاری می شود، برنج جاسمین تایلندی مقام بالایی را به خود اختصاص داده است. تایلند ادعا کرد که در مسابقه بهترین برنج دنیا که در سال 2016 در هشتمین کنفرانس جهانی برنج در چیانگ مای برگزار شد و تولید کنندگان برنج از 14 کشور از جمله هند، ویتنام، ایالات متحده آمریکا، میانمار و پاکستان در آن شرکت داشتند را شکست داده است. این رقابت به این شکل برگزار  شد که سرآشپزهای متخصص با چشم بسته عطر و طعم و کیفیت برنج را با هم مقایسه کردند.

برنده بهترین برنج جهان از نگاه تایلند

برنج خوهام مالی (Khao hom mali) یا همان برنج جاسمین بلند قدترین برنج در تایلند است. این برنج دانه های بلندی دارد و بخاطر عطر دلپذیر، طعم شیرین و نرم بودن و بافت کمی چسبناک شناخته شده است، و در پخت برخی غذاها بخوبی عمل می کند.

برنج فارامودول کامبوج و برنج کالروز کالیفرنیا جایزه دوم و سوم را دریافت کردند.  برنج جاسمین آخرین بار در رقابت هایی که در سال 2009 و 2010 برگزار شد، عنوان برترین برنج دنیا را از آن خود کرد. در سال 2011  رقابت را به برنج پوسان میانمار باخت. برنج پوسان دارای دانه های ضخیم و گرد است که در هنگام پخته شدن می تواند تا سه یا چهار برابر بزرگتر شود.

 از آن زمان به بعد عنوان شده برنج کالروز کالیفرنیا، به انتخاب اول ژاپنی ها برای پخت سوشی تبدیل شده است، و برنج فارامودول کامبوج و برنج کالروز کالیفرنیا، که هر دو مانند جاسمین معطر هستند.

تایلند دومین صادر کننده برنج در جهان با 16 میلیون تایلندی است که به عنوان کشاورزان برنج و شالیزار کار می کنند. یک اصطلاح عمومی برای خوردن در تایلند،  "مصرف برنج"  است و یکی از رایج ترین دیالوگ ها "آیا هنوز برنج مصرف کرده اید؟" مسابقه بهترین برنج جهان، بخشی از یک همایش سه روزه صنعت برنج بود که توسط یک انتشاراتی آمریکایی بنام ترایلر برگزار شد./ تهیه شده در بازار برنج ایران

جهت ارتباط از قسمت تماس با ما، پیام خود را ارسال کنید.

بازار برنج

نمایندگی فروش

  • موردی یافت نشد. بازار برنج ایران

برنج فروشی

مرکز خرید

  • موردی یافت نشد. بازار برنج ایران
Tool tip