بازار برنج ایران | مرکز خرید، فروش و قیمت گذاری برنج داخلی-خارجی

انواع برنج هندی

کد: 248    تاریخ: چهارشنبه، ۱۱ مهر ۱۳۹۷ - ساعت ۱۱:۵۳:۰۴    بازدید: 568

لازم به ذکر نیست که برنج غذای اصلی چندین ایالت هند است. برنج را می‌توان در بیش از ۴۰۰۰۰ گونه مختلف  در سراسر دنیا یافت. محبوبترین برنج ها در هند به طور کلی به دو گروه برنج های سفید و غیر سفید تقسیم می‌شوند. برنج سفید یک نوع برنج  آسیاب شده است در حالی که برنج های سبوس دار به شدت مغذی هستند. مردم تنوع برنج را با توجه به اولویت‌های شخصی خود، طعم ها، نیازها و فواید سلامتی شان انتخاب می کنند.
کشورهای مختلف عاشق دانه‌های مختلف برنج هستند. به عنوان مثال، در غذاهای چینی برنج های دانه بلند کاملا مشخص هستند در حالی که در غذاهای آمریکایی معمولا از برنج های دانه کوتاه استفاده می شود. در ادامه در مورد انواع برنج هند صحبت خواهیم کرد.

انواع برنج هندی


برنج سفید

برنج سفید آسان تر هضم می شود و عموما بیشترین برنج استفاده در در سراسر هند است. این برنج خاص به تسکین اختلالات هاضمه و درمان ناخوشی‌های گوارشی کمک می‌کند. برنج سفید اغلب به عنوان برنج صیقل یافته (آسیاب شده) شناخته می‌شود و با توجه به کیفیت و طعم آن، به نام Paramount  نیز شناخته می شود. برنج سفید بخش عمده‌ای از غذاهای هندی جنوبی مانند دوسا و راسام را تشکیل می دهد.

 

برنج قهوه ای

برنج قهوه ای سبوس دار یکی از انواع برنج است که در هند هرگز مصرف نمی‌شود. با این حال، مطالعات وجود آرسنیک را در برنج قهوه ای به اثبات رساند‌ه اند. از این رو بیشتر پزشکان کاربرد کمتری را توصیه می‌کنند.برنج قهوه ای سرشار از منگنز، فسفر، ویتامین B۶، فیبر و سلینیوم است. خوردن برنج قهوه‌ای نیاز به جویدن بیشتری دارد.

 

برنج قرمز

افرادی که از انسولین و کمبود سطوح قند خون رنج می برند باید مصرف برنج قرمز را بر تمام گونه های دیگر ترجیح دهند. آنتی اکسیدان آنتوسیانین دلیل رنگ قرمز این برنج است. این نوع برنج دارای منبع غنی از آهن است و می توانند در معرض خطر ابتلا به سرطان موثر باشد. برنج قرمز یکی از محبوب ترین برنج ها در هند است.

 

برنج پربویلد

علاوه بر برنج قرمز، افراد مبتلا به دیابت همچنین می توانند از برنج پربویلد برای برآوردن نیاز روزانه خود و جذب پتاسیم، آهن، کلسیم و منیزیم کافی بدن خود استفاده کنند.

 

برنج  Palakkadan Matta

برنج Palakkadan Matta یکی از معروف ترین انواع برنج کرالا است. این عمدتا در مرز Tamilnadu  رشد می کند. این نوع  برنج قرمز رنگ است و دارای منیزیم و کلسیم زیادی است. این برنج در برخی از ایالتهای سری لانکا نیز یافت می شود.

 

برنج سیاه

برنج سیاه به طور خاص در تامیل نادو یافت می‌شود و ارتباط قوی با ایالت برمه دارد. برنج سیاه سرشاراز ویتامین و پر از آنتی اکسیدان است. بیشترین مصرف برنج سیاه در تهیه پودینگ برنج است. اغلب هندی ها از برنج سیاه به عنوان بخشی از دسرهای خود استفاده می کنند.

 

برنج چسبناک

این نوع برنج چسبنده، مومی شکل و شیرین ست که اغلب به عنوان برنج چسبناک شناخته می‌شود. میزان بالای سلنیوم موجود در این نوع برنج برای عملکرد مناسب بدن انسان بسیار مفید است. این برنج بافت‌های ارتباطی را قوی نگه می دارد و روی سلامت مغز سالم و سیستم ایمنی بدن تاثیر می گذارد. برنج چسبناک در بخش‌های جنوب هند کشت می شود. این نوع برنج عمدتا برای پختن دسرهای شیرین و غذاهای شیرین به کار می‌رود. برنج چسبناک بیشتر در شمال شرقی هند محبوب است.

 

برنج باسماتی

برنج باسماتی باریک، بلند و معطر شباهت زیادی با برنج جاسمین دارد. این برنج یکی از عالیترین برنج ها برای غذاهای مقوی هندی مانند biryani و kheer است. برنج باسماتی عمدتا در قسمت‌های غربی شبه قاره هند یافت می‌شود. برنج باسماتی منبع خوبی از کربوهیدرات‌ها، مواد معدنی و ویتامین ها می باشد. در ابتدا، برنج باسماتی بیشتر برای مصرف مردم هند محدود می شد. بعدها این برنج به بخش عمده ای از صادرات هند تبدیل و در سراسر جهان پخش شد. برنج باسماتی محبوبترین برنج در هند است.

 

برنج وحشی

برنج وحشی یکی از گرانترین انواع برنج است که در هند یافت می‌شود. این برنج طعم خیلی عالی دارد و زمان بیشتری برای پختن نیاز می طلبد. برنج وحشی در بازار عمومی و محلی زیاد موجود نیست و بیشتر به صورت آنلاین فروخته می‌شود. از نظر تاریخی، برنج وحشی در چین و آمریکای شمالی رشد کرده است.

 

جهت ارتباط از قسمت تماس با ما، پیام خود را ارسال کنید.

بازار برنج

وبلاگ

برنج فروشی

Tool tip