بازار برنج ایران | مرکز خرید، فروش و قیمت گذاری برنج داخلی-خارجی

تاریخچه برنج استرالیا

کد: 57    تاریخ: جمعه، ۱۶ شهريور ۱۳۹۷ - ساعت ۰۱:۰۸:۰۳    بازدید: 83

برنج منبع اصلی تغذیه بیش از سه چهارم جمعیت جهان است و شواهد باستان‌شناسی حاکی از آن است که برنج بیش از ۵۰۰۰ سال است که به غذای انسان‌ها بوده است .

صنعت برنج استرالیا شامل صادرات محصولات برنج در سطح جهانی به بسیاری از کشورها و تولید کننده عمده در بازار رو به رشد داخلی است. این موقعیت را باید در لا به لای توسعه آن در طول قرن بیستم مشاهده کرد.

تاریخچه برنج استرالیا

دوره های زمانی

1914

دولت ویکتوریا 200 هکتار از زمین های مستعد پرآب و سیل خیز را نزدیک رودخانه موری در نزدیکی سوان هیل به جو طاوساکوا اختصاص داد تا کشت برنج از ژاپن را آغاز کند. طاوساکوا با وجود سیل و خشکسالی کار خود را ادامه داد و برنج مرغوبی را برای فروش تجاری کشت کرد.

1924

اولین محصول تجاری برنج در استرالیا توسط هشت کشاورز در اطراف شهر لئون و گریفیس در منطقه پرآب ماروم بیدجی با بزرهای برنجی که از سوی دولت NSW کالیفرنیا تهیه شد، کشت شد.

1928

این شرکت با تاسیس صندوق بازاریابی برنج، تحت نظارت بازاریابی قانونی در NSW فعالیت خود را شروع کرد. شرکت سان رایس تنها فروشنده مجاز برنج NSW برای هر دو بازار داخلی و خارجی بود.

1950

صنعت برنج یک تعاونی تولید کننده را تأسیس کرد و عملا کسب و کار مواد غذایی برنج را در دهه های بعد یکپارچه ساخت. این ساختار بعد از شکست تجاری کمیسیون سلطنتی با سیستم آبیاری موجود در منطقه ماروم بیدجی ، به کار گرفته شد. بعد از کمیسیون های سلطنتی شرکت سان رایس وظیفه دریافت، کارخانجات، فرآیندها، بسته بندی، فروش و تحویل محصولات برنج برای بازارهای داخلی و خارجی را بر عهده گرفت.

2003

صنعت برنج نژاد جدیدی از برنج را زیر کشت برد با کاهش مصرف آب تا بیش از 10  درصد میزان برداشت محصول را نیز تا 60 درصد در طی 10 سال اخیر افزایش داده است.

امروز

استرالیا سومین کشور بزرگ صادرات غلات است و نهمین صادرکننده محصولات کشاورزی که صنعت کشاورزی این کشور در حدود 800 میلیون دلار در سال در آمدزایی دارد که حدود 500 میلیون دلار آن از طریق صادرات است. استرالیا به 70 کشور بین المللی از جمله خاورمیانه، ژاپن و هنگ کنگ صادرات دارد.


صنعت برنج استرالیا یک داستان موفقیت در بخش کشاورزی است

از زمان کشت برنج بر پایه تجارتی در دهه 1920 ، صنعت برنج به طور مداوم افزایش سطح تولید داشته و میزان برداشت در هر هکتار را بازای مصرف آب کمتر به همراه داشته است. برنج استرالیا در حدود 10 تن در هکتار تولید می کند که بالاترین میزان آن در جهان است.
برنج استرالیا در جزایر ماروم بیدجی و موآری که در قیت جنوب غربی استرالیا کشت می شود و مناطق کوچکی از کشت برنج در مناطق مجاور شمال ویکتوریا می باشد. برنج در این منطقه با توجه به مناطق وسیعی از زمین های مسطح، خاک های مناسب، دسترسی به آب، امکانات ذخیره سازی برنج و زیرساخت های آسیاب در شهرهای منطقه و یا نزدیک آن متمرکز است و نسبتا نزدیکی به بندر ملبورن بخوبی کشت و صادر می شود.


صنعت برنج استرالیا در سطح جهانی دارای رقابت است

صنعت برنج استرالیا، با اینکه میزان جهانی کمی دارد ، تبدیل به یک منبع موفق و رقابتی با داشتن برنج با کیفیت در بازارهای جهانی شده است. این امر از با همت کشاورزان برنج بسیار متخصص و فرایندهای منسجم بازاریابی که در نیمه دوم قرن گذشته گشترش یافته ، به دست آمده است.// تهیه شده در تیم بازار برنج ایران

 

جهت ارتباط از قسمت تماس با ما، پیام خود را ارسال کنید.

بازار برنج

نمایندگی فروش

  • موردی یافت نشد. بازار برنج ایران

برنج فروشی

مرکز خرید

  • موردی یافت نشد. بازار برنج ایران
Tool tip