بازار برنج ایران | مرکز خرید، فروش و قیمت گذاری برنج داخلی-خارجی

انواع برنج در افریقا

کد: 86    تاریخ: يكشنبه، ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ - ساعت ۱۹:۱۷:۳۶    بازدید: 41

انواع برنج جدید در قاره افریقا

در گذشته، این قاره عمدتا  بر انواع برنج های ترکیبی که از کشورهای صادرکننده برنج آسیا وارد می شد، متکی بود . این نوع برنج ها همیشه در شرایط سخت آب و هوایی افریقا محصول نمی داند. اما به تازگی، دانشمندان گونه‌های بهتری را که محصول بهتری نسبت به همتایان قبلی خود دارند، توسعه داده‌اند . یک نمونه برنج جدید که برای خود آفریقا است و در حال حاضر توسط کشاورزان محلی استفاده می‌شود .
این نوع برنج های جدید عمدتا  در تانزانیا و کنیا توسعه می‌یابند و در برابر دمای بالا و آفت مقاوم هستند . در حالی که انواع سابق، اغلب حدود ۷۰۰ تن برنج در هر هکتار تولید می کردند، از گونه جدید برنج ها حدود ۷۰۰ هزار تن در هکتار برداشت می شود. تنها مشکل این نوع برنج  این است که دانه‌ها به خاطر تغییرات ژنتیکی که پتانسیل تولید آن‌ها را پایین می‌آورد، برای کاشت مجدد ایده‌آل نیستند .
با این حال، بازدهی بالای پیش‌بینی‌شده محصول باید بیش از میزان جبران هزینه بذرهای جدید باشد .

انواع برنج در افریقا

روش‌های کشت مدرنیزه

دولت‌های خاص و نهاده‌ای خصوصی اصلاحاتی را برای روش‌های سنتی کاشت برنج جهت بهبود خروجی ارتقا داده‌اند . یکی از این روش‌ها به عنوان سیستم تقویت برنج شناخته می‌شود . ثابت شده ‌است این رویکرد به طور خاص موثر است چون از آب کمتری نسبت به روش های معمول استفاده می‌کند حتی در شرایط خشک سالی .
اگرچه این یک روش کاملا  جدید نیست، این واقعیت این است که نیروی کار بیشتر نسبت به روش سنتی باعث می شود اجرای کار به تاخیر انداخته بیفتد. اما با توجه به شرایط بد آب و هوایی این قاره که دهه های گذشته داشته این امر اجتناب ناپذیر است.

 

استراتژی‌ تولید با بازده بالا

استفاده صحیح از منابع طبیعی و استراتژی‌های بازدهی بالا باعث بهبود سطح تولید و نیز پایداری می‌شود . اعتیاد اخیر بر تولید برنج در این قاره در برخی مناطق منجر به تولید بیش از حد و فرسودگی برخی منابع شده‌است . این اتفاق در برخی مناطق غربی آفریقا رخ داد که به موجب آن کشاورزان در اکوسیستم‌های شکننده کشت کرده بودند که منجر به تخریب محیط زیست و بازده پایین شده است .
اما با روند پیشرفت و آموزش در میان کشاورزان توسط دولت و نهادهای مختلف، کشاورزان بیشتر و بیشتری در حال پذیرفتن استراتژی‌های تولید مناسب هستند که اثرات زیست محیطی محصول را کاهش می‌دهد .
یک گام مهم دیگر کاهش استفاده از کود است که محیط منحصر به فرد در مزارع برنج را در نظر نمی‌گیرد . راهبردهای مدیریت کود شیمیایی اخیر شامل ارزیابی جامع منطقه مورد کشت برای حصول اطمینان از اینکه محصول از مکمل‌هایی استفاده می‌کند که در شرایط طبیعی جبران کمبود کرده و بنابراین بازدهی را به حداکثر می رساند.

 

کاهش خسارات پس از برداشت

یکی از مهم‌ترین عواملی که تولیدات کشاورزی آفریقا را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد کمبود امکانات پس از برداشت محصول است. این امر عمدتا  نتیجه جابجایی ضعیف و کمبود امکانات و زیر ساخت‌ها است . با دیدگاه مبارزه با این مشکل، برخی از بزرگ‌ترین کشورهای تولید کننده برنج در آفریقا طرح‌هایی را برای آگاه سازی کشاورزان برای برخورد مناسب ترتیب داده اند. علاوه بر این، با احداث جاده های خوب در شهرهای زیربنایی و شبکه های برق، کاهش قابل‌توجهی در میزان خسارات تجربه شده است. // تهیه شده در تیم بازار برنج ایران

 

جهت ارتباط از قسمت تماس با ما، پیام خود را ارسال کنید.

بازار برنج

نمایندگی فروش

  • موردی یافت نشد. بازار برنج ایران

برنج فروشی

مرکز خرید

  • موردی یافت نشد. بازار برنج ایران
Tool tip